UIL Division I

UIL Division I District 1 Week 7 Week 8 Week 9 Week 10 Week 11
McLean 3 0 W – White Deer W – Valley W – Miami
White Deer 2 1 L – McLean W – Miami W – Valley
Valley 1 2 W – Miami L – McLean L – White Deer
Miami 0 3 L – Valley L – White Deer L – McLean
UIL Division I District 2 Week 7 Week 8 Week 9 Week 10 Week 11
Nazareth 4 0 BYE W – Happy W – Lorenzo W – Hart W – Petersburg
Petersburg 3 1 W – Lorenzo BYE W – Hart W – Happy L – Nazareth
Happy 2 2 W – Hart L – Nazareth BYE L – Petersburg W – Lorenzo
Lorenzo 1 3 L – Petersburg W – Hart L – Nazareth BYE L – Happy
Hart 0 4 L – Happy L – Lorenzo L – Petersburg L – Nazareth BYE
UIL Division I District 3 Week 7 Week 8 Week 9 Week 10 Week 11
Paducah 3 1 BYE W – Chillicothe L – Knox City W – Crowell W – Northside
Crowell 3 1 W – Knox City BYE W – Northside L – Paducah W – Chillicothe
Knox City 3 1 L – Crowell W – Northside W – Paducah W – Chillicothe BYE
Northside 1 3 W – Chillicothe L – Knox City L – Crowell BYE L – Paducah
Chillicothe 0 4 L – Northside L – Paducah BYE L – Knox City L – Crowell
UIL Division I District 4 Week 7 Week 8 Week 9 Week 10 Week 11
Ira 4 0 W – Rotan W – Spur BYE W – Aspermont W – Hermleigh
Aspermont 3 1 W – Hermleigh W – Rotan W – Spur L – Ira BYE
Spur 2 2 BYE L – Ira L – Aspermont W – Hermleigh W – Rotan
Hermleigh 1 3 L – Aspermont BYE W – Rotan L – Spur L – Ira
Rotan 0 4 L – Ira L – Aspermont L – Hermleigh BYE L – Spur
UIL Division I District 5 Week 7 Week 8 Week 9 Week 10 Week 11
Ropes 4 0 W – Morton BYE W – Whiteface W – Meadow W – Wellman-Union
Morton 3 1 L – Ropes W – Whiteface W – Meadow W – Wellman-Union BYE
Wellman-Union 2 2 W – Whiteface W – Meadow BYE L – Morton L – Ropes
Whiteface 1 3 L – Wellman-Union L – Morton L – Ropes BYE W – Meadow
Meadow 0 4 BYE L – Wellman-Union L – Morton L – Ropes L – Whiteface
UIL Division I District 6 Week 7 Week 8 Week 9 Week 10 Week 11
Borden County 4 0 W – O’Donnell W – Sands W – Klondike BYE W – Grady
Grady 3 1 BYE W – O’Donnell W – Sands W – Klondike L – Borden County
Klondike 2 2 W – Sands BYE L – Borden County L – Grady W – O’Donnell
O’Donnell 1 3 L – Borden County L – Grady BYE W – Sands L – Klondike
Sands 0 4 L – Klondike L – Borden County L – Grady L – O’Donnell BYE
UIL Division I District 7 Week 7 Week 8 Week 9 Week 10 Week 11
Balmorhea 3 0 W – Marfa W – Fort Davis W – Rankin
Rankin 2 1 W – Fort Davis W – Marfa L – Balmorhea
Fort Davis 1 2 L – Rankin L – Balmorhea W – Marfa
Marfa 0 3 L – Balmorhea L – Rankin L – Fort Davis
UIL Division I District 8 Week 7 Week 8 Week 9 Week 10 Week 11
Garden City 4 0 BYE W – Water Valley W – Westbrook W – Highland W – Sterling City
Sterling City 3 1 W – Water Valley W – Westbrook W – Highland BYE L – Garden City
Highland 2 2 W – Westbrook BYE L – Sterling City L – Garden City W – Water Valley
Water Valley 1 3 L – Sterling City L – Garden City BYE W – Westbrook L – Highland
Westbrook 0 4 L – Highland L – Sterling City L – Garden City L – Water Valley BYE
UIL Division I District 9 Week 7 Week 8 Week 9 Week 10 Week 11
Newcastle 4 0 W – Perrin-Whitt W – Savoy W – Bryson W – Saint Jo BYE
Savoy 2 2 W – Saint Jo L – Newcastle L – Perrin-Whitt BYE W – Bryson
Saint Jo 2 2 L – Savoy W – Bryson BYE L – Newcastle W – Perrin-Whitt
Bryson 1 3 BYE L – Saint Jo L – Newcastle W – Perrin-Whitt L – Savoy
Perrin-Whitt 1 3 L-Newcastle BYE W – Savoy L – Bryson L – Saint Jo
UIL Division I District 10 Week 7 Week 8 Week 9 Week 10 Week 11
Blum 4 0 W – Aquilla W – Covington W – Gholson W – Abbott BYE
Aquilla 3 1 L – Blum BYE W – Covington W – Gholson W – Abbott
Gholson 1 3 BYE W – Abbott L – Blum L – Aquilla L – Covington
Abbott 1 3 W – Covington L – Gholson BYE L – Blum L – Aquilla
Covington 1 3 L – Abbott L – Blum L – Aquilla BYE W – Gholson
UIL Division I District 11 Week 7 Week 8 Week 9 Week 10 Week 11
Milford 3 0 W – Penelope W – Coolidge W – Avalon
Coolidge 2 1 W – Avalon L – Milford W – Penelope
Avalon 1 2 L – Coolidge W – Penelope L – Milford
Penelope 0 3 L – Milford L – Avalon L – Coolidge
UIL Division I District 12 Week 7 Week 8 Week 9 Week 10 Week 11
Union Hill 3 0 W – Leverett’s Chapel W – High Island W – Fruitvale BYE
High Island 2 1 W – Fruitvale L – Union Hill W – Leverett’s Chapel BYE
Leverett’s Chapel 1 2 L – Union Hill W – Fruitvale L – High Island BYE
Fruitvale 0 3 L – High Island L – Leverett’s Chapel L – Union Hill BYE
UIL Division I District 13 Week 7 Week 8 Week 9 Week 10 Week 11
Eden 4 0 W – Bronte W – Paint Rock BYE W – Veribest W – Robert Lee
Robert Lee 3 1 W – Veribest BYE W – Bronte W – Paint Rock L – Eden
Veribest 2 2 L – Robert Lee W – Bronte W – Paint Rock L – Eden BYE
Bronte 1 3 L – Eden L – Veribest L – Robert Lee BYE W – Paint Rock
Paint Rock 0 4 BYE L – Eden L – Veribest L – Robert Lee L – Bronte
UIL Division I District 14 Week 7 Week 8 Week 9 Week 10 Week 11
May 3 0 W – Santa Anna W – Gorman W – Lingleville
Gorman 2 1 W – Lingleville L – May W – Santa Anna
Santa Anna 1 2 L – May W – Lingleville L – Gorman
Lingleville 0 3 L – Gorman L – Santa Anna L – May
UIL Division I District 15 Week 7 Week 8 Week 9 Week 10 Week 11
Evant 2 1 L – Zephyr W – Lometa W – Jonesboro
Jonesboro 2 1 W – Lometa W – Zephyr L – Evant
Lometa 1 2 L – Jonesboro L – Evant W – Zephyr
Zephyr 1 2 W – Evant L – Jonesboro L – Lometa
UIL Division I District 16 Week 7 Week 8 Week 9 Week 10 Week 11
Leakey 3 0 W – Nueces Canyon W – Prairie Lea W – Medina
Nueces Canyon 2 1 L – Leakey W – Medina W – Prairie Lea
Medina 1 2 W – Prairie Lea L – Nueces Canyon L – Leakey
Prairie Lea 0 3 L – Medina L – Leakey L – Nueces Canyon